Broń palna bez zezwolenia

Ostra broń bez zezwolenia jest do kupienia w internecie

Jak “legalnie” kupić broń bez zezwolenia w internecie? Okazuje się że nie jest to duży problemem, a dodatkowo jest to “w pełni”prawie” legalne. Broń taką możesz bez przeszkód kupić na przykład na tej stronie. Poniżej znajdziesz zestawienie pistoletów i rewolwerów, które legalnie zakupić w sklepie bez zezwolenia.

Kwestia handlowania bronią powoduje – nie tylko w Polsce – wiele pytań. Zwolennicy powszechnego dostępu do broni palnej dość często podają jako przykład Szwajcarię, gdzie społeczeństwo pomimo bycia uzbrojonym po zęby żyje w spokoju. Dla oponentów standarowym argumentem jest przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie uzbrojeni przestępcy codziennie mordują niewinnych ludzi. Pomimo obiegowej opinii, dostęp do broni w Polsce jest jednak na tyle prosty, że każdy, kto z jakiegoś powodu chce kupić pistolet czy karabin, może to zrobić.

Żeby zgodnie z prawem kupić broń w Polsce nie potrzebne są żadne pozwolenia czy badania. Nie ma obowiązku uzasadniać potrzeby posiadania broni do obrony własnej. Nie musisz również być kolekcjonerem ani – co zyskuje ostatnio na popularności – członkiem klubu strzeleckiego. Oczywiście nie dotyczy to każdego rodzaju broni. Ustawa o broni i amunicji mówi:

Art. 11. 18) Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku: (…) 10) posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni;

Zapis ten stał się podstawą do powstania w Polsce rynku broni czarnoprochowej gdzie poza samą bronią oferowany jest równierz proch, kule, sprzęt do samodzielnego produkowania amunicji, akcesoria do konserwowania oraz różne gadżety eksploatacyjne. Jaką broń palną możemy obecnie kupić w Polsce bez zezwolenia?

Rewolwer Pietta 1851 Colt Navy Yank Pepperbox

Producent: Pietta

Kaliber: .36

Waga: 1 kg

Bezlufowy, kieszonkowy rewolwer Samuela Colta, przeznaczony do samoobrony. Kompaktowy rozmiar pistoletu uzyskano dzięki rezygnacji z lufy. Rolę lufy pełnią komory nabojowe w przedłużonym bębnie.

Rewolwer Pietta 1851 Colt Navy Yank Pepperbox – Broń bez zezwolenia

Kup broń bez zezwolenia do samoobrony – kliknij tutaj

Rewolwer Pietta Remington 1858 Texas Sheriff .44 5,5″

Producent: Pietta

Kaliber: .44

Waga: 1,2 kg

Remington 1858 jest pierwszym rewolwerem produkowanym z tak zwanym szkieletem zamkniętym. Szkielet rewolweru wykonany z mosiądzu, a chwyt z orzechowego drewna

Rewolwer Pietta Remington 1858 Texas Sheriff .44 5,5″ – Broń palna bez zezwolenia

Kup broń bez zezwolenia do samoobrony – kliknij tutaj

Rewolwer Pietta 1858 Remington New Model Army

Producent: Pietta

Kaliber: .44

Waga: 1,2 kg

Remington 1858 to pierwszy rewolwer produkowanym z tak zwanym szkieletem zamkniętym. Szkielet rewolweru wykonany jest z mosiądzu, natomiast chwyt z drewna orzechowego

Rewolwer Pietta 1858 Remington New Model Army – Pistolet bez zezwoleń

Kup broń bez pozwolenia do samoobrony – kliknij tutaj

Rewolwer Uberti Cattleman 1873 .44 5,5″

Producent: Uberti

Kaliber: .44

Waga: 1,03 kg

1873 Cattleman to seria pistoletu który nawiązuje do najpopularniejszego rewolweru w dziejach, Colta 1873 Single Action Army. Różnica polega na zastąpieniu amunicji zespolonej przez ładunki rozdzielne, przez co pistolet dozwolony jest do legalnej sprzedaży w Polsce.

Rewolwer Uberti Cattleman 1873 .44 5,5″ – Pistolet bez zezwolenia

Kup broń bez zezwolenia do samoobrony – kliknij tutaj

Rewolwer Dragoon 1848 Whitneyville

Producent: Uberti

Kaliber: .44

Waga: 1,85 kg

Pistolet wykonany przez Colta na zamówienie wojska. Rewolwer był modyfikacją modelu Walker. Konstruktor pistoletu skupił się na zmniejszeniu jego masy, tworząc bardzo udany model, zastąpiony dopiero w latach 60. XIX wieku przez Colta Army.

Rewolwer Dragoon 1848 Whitneyville – Broń palna bez zezwoleń

Kup broń bez zezwolenia do samoobrony – kliknij tutaj

Karabinek rewolwerowy Uberti Remington 1858 New Army Target Carbine

Producent: Uberti

Kaliber: .44

Waga: 1,9 kg

Wielostrzałowy karabinek oparty o konstrukcję rewolweru Colt New Army. Wyprodukowano go w 1873 roku w ilości zaledwie 31 sztuk. Datę tę uważa się za czas powstania pierwszego skutecznie działającego karabinu powtarzalnego.

Karabinek rewolwerowy Uberti Remington 1858 New Army Target Carbine – broń palna bez zezwolenia

Producent: Pedersoli

Kaliber: 12 GA

Baker Cavalry Shotgun

Waga: 2,7 kg

Replika karabinu kawaleryjskiego zaprojektowanego przez londyńskiego rusznikarza, Ezekiela Bakera. Karabin wyposażona w jeden spust, uruchamiający najpierw lewy, a później prawy kurek.

Baker Cavalry Shotgun – Broń palna bez zezwolenia