Najciemniejsze zakamarki internetu

Jak wiadomo internet kryje wiele niespodzianek, o których nie mają pojęcia zwykli użytkownicy. Głęboko w informatycznych czeluściach danych znajdują się systemy, których zawartości nie daja rady kontrolować nawet rządy. Nie ma do nich dostępu poprzez Google czy cokolwiek innego, co zna przeciętny użytkownik. Jaką mamy wiedzę na temat ukrytych poziomów internetu?

Zasadniczo uzgodniono, że istnieje ich pięć, oraz poziom zerowy. Żeby uzyskać dostęp do najgłębszych trzeba posiadać coraz to większe umiejętności. Oto poziomy, które z dużą dozą pewności istnieją:

POZIOM 0 – Common Web – To standardowy poziom, z którego korzysta praktycznie każdy z nas. To tu znajdują się serwisy internetowe typu facebook, youtube, wikipedia itd. Najczęściej ludzie korzystający z tej warstwy nie przenikają poniżej.

POZIOM 1 – Surface Web – W języku polskim ten poziom nazywany jest siecią zindeksowaną. Nazwa ta mówi wiele, bo oznacza ona używanie wyszukiwarek, takich jak google. Poziom ten dostępny jest dla wszystkich. Znajduje się tu dużo stron z wiadomościami.

POZIOM 2 – Bergie Web – To ostatni poziom, do którego zwykłu użytkownik internetu może się dostać bez problemów. Tutaj znajdują się strony z nie do końca legalną działalnością, ale nadal są zindeksowane, np. thepiratebay. Można tutaj znaleźć także swojego rodzaju podziemie internetowe typu: keyloggery, nielegalnie prowadzone sklepy i tym podobne. Czasami zawartość tej warstwy bywa blokowana przez rządy, do tego zawartość tej warstwycasami przenika głębiej.

POZIOM 3 – Deep Web – Tłumaczenie to ukryta sieć. Aby się do niej dostać potrzeba dostępu typu PROXY lub bramka. Sieć .onion, np. TOR daje nam pełny dostęp do tej sieci, a używanie go uchodzimy za w pełni anonimowe. Jednak anonimowy wcale nie znaczy bezpieczny. Robi się tam bardzo nieciekawie: można znaleźć tam dużo przemocy; wirtualnej, jak na przykład usługi hakerskie oraz fizycznej jak oferty płatnych morderców, które przez wiele osób uważane są za mit. Nie brak tu też ofert dilerów narkotykowych oraz zakazanej pornografii.

POZIOM 4 – Charter Web – Tak jak w przypadku poprzedniego, ten poziom jest również podzielony na dwie części. Jest to jednak wyższa szkoła jazdy. TOR może pomóc dostać się do pierwszej warstwy w której znajdziemy podobne treści co w Deep Webie, oraz handel ludźmi, zakazane filmy (takie jak tajne lub rządowe), zakazane książki i tym podobne. Natomiast aby dostać się do drugiej części tej warstwy musimy poddać modyfikacji nasz sprzęt lub system oraz wyłączyć powłokę systemową. Teraz weszliśmy naprawdę głęboko i mamy dostęp na przykład do prawa 13, filmy pokazujące eksperymenty na ludziach, położenie atlantydy oraz inne dziwne rzeczy. Strony będące cześcią tej warstwy internetu mają pseudodomenę clos (od closed shell system).

POZIOM 5 – Marianas Web – Jest oo najgłębszy poziom jaki potencjalnie istnieje. Jednak zwykli śmiertelnicy nie mają o nim pojęcia. Próżno przeszukiwać internet w poszukiwaniu informacji na ten temat. Wielu sądzi, że w ogóle nie istnieje.

Są też pogłoski które mówią, że istnieją też kolejne poziomy. Podobno około ósmego poziomu znajduje się “Pierwotny System”, który kontroluje cały internet naświecie. Podobno żaden rząd ani żadna organizacja na świecie nie ma nad nim kontroli. Podobno nikt nie zna także ani jego lokalizacji ani struktury. Jest on anomalny twór odkryty przez informatyków w 2000r.

Sprawdź równierz: Haker do wynajęcia i usługi hakerskie przy wykrywaniu zdrad.