Polecane Strony

Jakie dokumenty kolekcjonerskie wybrać?

Dokumenty Kolekcjonerskie

Kupując dokumenty kolekcjonerskie musisz liczyć się z faktem że nie każdy dokument kolekcjonerski jest taki sam. Kupując na przykład dowód kolekcjonerski lub prawo jazdy kolekcjonerskie musisz brać pod uwagę każdy najmniejszy nawet detal który może wskazywać że dokument nie wygląda na autentyczny lub co gorsze na pierwszy rzut oka wygląda na to że coś jest z nim nie tak.

Zamawiając dokument kolekcjonerski zwróć uwagę na kolorystykę, rozdzielczość i ostrość druku, laserowe grawerowanie oraz co najważnejsze hologram. Hologram jest pierwszą rzeczą która zwraca uwagę. Jeżeli hologram nie wygląda autentycznie to nawet nie masz po co zawracać sobie głowy takim dokumentem gdyż taki dokument jest bezużyteczny.

Niejednokrotnie zdażało się że osoba posługująca się takim dokumentem za granicą na przykład próbując założyć konto w banku zwyczajnie “wpadła” i po kilku minutach w placówce banku pojawiła się policja. Doskonale znamy wiele tego typu przypadków że człowiek poszedł do banku z dokumentem kolekcjonerskim na własne prawdziwe nazwisko, jednak o marnym hologramie. Pracownik banku wezwał policję która nastepnie ustalila że człowiek jest poszukiwany, a cała historia zakończyła się deportacją na mocy ENA.

Zdarzały się też przypadki kiedy to na przykład w niemczech zawodowy kierowca bez problemu posługiwał się na codzień swoim kolekcjonerskim prawem jazdy do czasu aż nie trafił na kontrolę drogową w której policjantem był Polak w niemieckim mundurze który od razu bez problemu rozpoznał kolekcjonerskie prawo jazdy. Sprawa skończyła się w sądzie a pan kierowca musiał zmenić adres zameszkania i poszukać nowej pracy. Takich historii jest wiele a łączy je jeden wspólny czynnik – dokumenty kolekcjonerskie wykonane po amatorsku.

Poniżej znajdziesz rzetelne firmy produkujące dokumenty kolekcjonerskie które na prawde są warte polecenia.

Dokumenty Kolekcjonerskie

FORUMKOLEKCJONERSKIE.COM

Jest to rzetelnie prowadzone forum na którym znajdziemy całą masę ciekawych informacji zebranych przez użytkowników którzy sami korzystali z usług różnych firm oferujących dokumenty kolekcjonerskie. Jeżeli chcesz kupić paszport kolekcjonerski lub inne dokumenty kolekcjonerskie opinie osób piszących na forum mogą okazać się bardzo przydatne w podjęciu decyzji. Niestety bardzo martwi nas że niektóre osoby piszące na forum oskarżają nas o to że polecamy strony oferujące dokumenty które okazały się być oszustwami. Z tego miejsca chcę zaznaczyć że nie mamy nic do czynienia z żadną z opisanych na łamach naszego portalu firm a firmy które na początku świadczyły swoje usługi rzetelnie a następnie zaczęły oszukiwać ludzi zwyczajnie wyrzucamy z listy stron polecanych i przenosimy do sekcji firm które odradzamy. Tak czy inaczej uważmy żę forumkolekcjonerskie.com jest dobrą inicjatywą którą popieramy i rekomendujemy.

DOKUMENTY-PREMIUM.COM

Kolejna ciekawa propozycja to dokumenty-premium.com. Jest to stosunkowo nowa firma i mało kto o niej słyszał jednak jesteśmy przekonani że zmeni się to już niebawem. Firma ta ma w swojej ofercie dość szeroki wachlarz wyboru jeżeli chodzi o dokumenty kolekcjonerskie z różnych krajów. Jakość wykonania jest na prawde dobra a przy tym cena bardzo konkurencyjna. Tak jak w przypadku firmy opisanej powyżej robią na prawdę dobre hologramy i wydaje nam się że mają tego samego dostawcę hologramów gdyż w obydwu przypadkach hologramy wyglądają tak samo. Ich dokumenty są 1:1 jak prawdzwie i tez posidają wszystkie zabezpeczenia takie jak druk ultrafioletowy, grawerowanie, farbę optycznie zmienną, wypukłości, zdjęcie na “tarce” a jakość druku i odzwierciedlenie kolorystyczne tez nie pozostawia nic do życzenia. Co jednak odróżnia dokumentypremium.com od innych firm to fakt że wytwarzają dokumenty kolekcjonerskie z różnych krajów na zamówienie. Jeżeli nie mają czegoś w ofercie to nie znaczy że nie da się tego kupić. Można u nich kupić na zamówienie dowody osobiste i prawa jazdy z różnych państw europejskich i nie tylko.

ULTRAPREMIUMID.COM

Marka sama w sobie jaką jest ultrapremiumid.com nie przerwanie na polskim rynku od dobrych kilku lat. Jakość wykonania ich dokumentów jest na prawdę zadowalająca i trudno znaleźć kolekcjonera który jeszcze o nich nie słyszał. Jedynym mankamentem tutaj jest hologram który wydaje się być dość płaski. Jednak nie jest tak też do końca. Chociaż hologram na polskim dowodzie osobistym ma pewne mankamenty, to już na przykład hologram na czeskim dowodzie mieni się kolorami. Było by tu bardzo nie fair wystawiać negatywną ocenę. Gdyby tak chłopaki od Egona Olsena zdecydowali się wykonywać hologram na polskim dowodzie kolekcjonerskim używając takiej samej techniki jak na czeskim to mielibyśmy tutaj do czynienia z prawdziwym majstrsztykiem. Dokumenty kolekcjonerskie od ultrapremium wykonane są na prawdę dokładnie i posiadają wszystkie zabezpieczenia w cenie. Nie ma tutaj mowy o pobieraniu dodatkowych opłat za wypukłości czy farbe optycznie zmienną. Wszystko wliczone jest w cenę i zostaje wykonane na prawdę szybko i fachowo.

DOKUMENCIKI.ONLINE

Ciekawa propozycja dla osób o niskim budrzecie. Dokumeniki.online mają dość dobrą ofertę która pomimo wszystko zasługuje na polecenie. Jedyny minus jest taki że ich dokumenty nie posiadają nadruków ultrafioletowych co wiąże się z możliwą wpadką podczas kontroli czy zakładania konta w banku naziemnym. Poza tym wizualnie dokument wygląda na prawdę w porządku. Taki dowód kolekcjonerski może posłużyć do założenia konta na przykład w n26 czy innej tego typu aplikacji i nie prawdą jest to co pisze na innej stronie mówiącej że nie da sie tego zrobić.  Ogólnie całe wrażenie jest na plus a jakość wykonania jest solidna. Sugerowalibyśmy jednak nie używać dokumentów bez dobrego hologramu i nadruków ultrafioletowych do poważniejszych operacji oraz do legtymowania się nimi w trakcie kontroli drogowej, dla własnego bezpieczeństwa. Poza tym nie mamy nic do zarzucenia dokumencikom.online.

Dokumenty kolekcjonerskie

Inne polecane strony:

SZTOSIWO.COM

Jest to nowo powstała sieć z ogłoszeniami. Pamietacie jak swojego czasu ogłaszamy24 wiodło prym wśród portali ogłoszeniowych gdzie można było zareklamować dosłownie wszystko? Jeżeli tak to na pewno spodoba wam się strona sztosiwo.com – ogłoszenia bez cenzury. Jak podaje administracja – portal nie bierze odpowiedzialności za treści publikowane przez użytkowników. Choć tych jest jak na razie nie wiele to jednak wyglada na to że sztosiwo staje się miejscem gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jak na razie ogłoszenia są w 100% darmowe, wymagana jest jedynie rejestracja aby móc dodać ogłoszenie. Jest to na pewno ciekawa propozycja i sami jesteśmy ciekawi w jakim kierunku pójdzie ten projekt.

Reasumując:

Firm oferujących dokumenty kolekcjonerskie jest wiele, jednak składając zamówienie w tej czy innej firmie chcemy mieć pewnośc że trafiliśmy na odpowiednie źródło. Jeżeli nie trafimy od razu na produkt który zaspokoi nasze potrzeby i oczekiwania to niestety będziemy zmuszeni szukać dalej. Problem tkwi w tym że kupując dokumenty kolekcjonerskie możemy trafić na produkt słabej jakości lub co gorsze na oszusta, co dodatkowo sprawi że ilość pieniędzy którą wydamy zanim trafimy na zadowalający nas produkt znacząco może wzrosnąć.

Dokumenty kolekcjonerskie kosztują sporo jednak naszym zdaniem lepiej jest zaczerpnąć fachowej porady eksperta niż kupić „byle badziew” który nie nadaje się do niczego. W roku 2019 w życie weszła ustawa która sprawiła że dokumenty kolekcjonerskie nie mogą już być legalnie sprzedawane ani produkowane na terenie RP, więc nie dajmy się zwieść firmom oferującym wysyłki pobraniowe.

Prawda jest taka że jeżeli ktoś podejmuje „ryzyko” aby wysłać przesyłkę pobraniową to oznacza to tylko jedno – produkt pokazywany nam na stronie sprzedacy jako „wzór” dokumentu będzie znacząco różnił się od tego który przywiezie nam kurier. Na pierwszy rzut oka doument będzie wyglądał dość dobrze ale przy bliższej inspekcji za pewne okaże się że zamówiony dokument kolekcjonerski wykonaniem odbiega od orginalnego na tyle, że sprzedaca poprzez produkcję swojego wyrobu nie łamie założeń ustawy zakazującej obrotu „plastikami” gdyż odwzorowanie jego wyrobu przy autentycznym dokumencie nie mieści się poza dopuszczalną skalą podobieństwa która wynosi 75%. Tą właśnie lukę w ustawie wykorzystują sprzedawcy.

Dokumenty kolekcjonerskie to temat dość delikatny i zawsze należy brać pod uwagę że nie każdy zakup okaże się trafny. W tym biznesie gwarancji na dobrze wykonany dokument kolekcjonerski nie daje nikt, jednak warto posłuchać rady fachowców gdy stajemy przed pytaniem jakie dokumenty kolekcjonerskie wybrać.