Broń bez zezwolenia

Karabin szturmowy Bushmaster M4 z magazynkiem na 30 naboi kalibru 5.56×45mm wykorzystywany między innymi przez siły specjalne w Afganistanie, jest na prawdę potężną bronią. W ciemnych zakątkach internetu możesz stać się jej właścicielem nabywając ją nie koniecznie legalnie.

Bazar internetowy z bronią rozpoczął swoją dzałalność jako projekt poboczny sieciowego marketu z narkotykami, na którym tak łatwo jak na ebay można kupić heroinę, metaamfetaminę, Vicodin czy marihuanę. Market jest anonimowy i prawie niemożliwy do namierzenia nawet dla organów ścigania. Dla administracji serwisu handel bronią był najwidoczniej bardzo ryzykowny, więc postanowili przenieść go na inną stroną internetową. Broń, amunicję i materiały wybuchowe mają swoje własne miejsce w sieci, daleko od narkotyków. Reguły obowiązują tam podobne: przy odrobinie cierpliwości i sporeh ilością pieniędzy, możesz kupić co tylko chesz – Glocki, Beretty, AK-47, karabinki M4 oraz granaty – z dostawą w dowolne miejsce na świecie.

Jak łatwo jest zdobyć tam broń? Beretta 92FS 9 milimetrów, „prawie nie używana”. kosztowałaby nieco ponad 3000 dolarów. Trochę drogo. Ale zastanawiałem się: co jeśli nie byłbym zainteresowany samoobroną i myślistwem? Co jeśli chciałbym na przykład uzbroić kogoś jeszcze i to w coś dużo bardziej potężniejszego i w większych ilościach? A jeśli chciałbym uzbroić np. liczącą 20 osób małą armię? Czy anonimowi handlarze bronią mogliby wyekwipować 20 bojowników? Wygląda na to, że oczywiście tak, wystarczy tylko mieć odpowiednią ilość pieniędzy.

Porównanie do Ebay nie jest do końca odpowiednie – z oczywistych powodów internetowy bazar musi być jak najtrudniejszy do odnalezienia, więc nie niezbędne są pewne względy bezpieczeństwa. By dostać się do internetowego bazaru z bronią, niesbędne jest skorzystanie z narzędzia opracowanego do anonimowego korzystania z internetu. Internetowy market z bronią korzysta z jeszcze jednej funkcji tego narzędzia, konkretnie usługi ukrytego serwera. Adres internetowy pod którym bazar z bronią kryje się w ramach sieci węzłów trasowania cebulowego też nie jest łatwy do zapamiętania. Owy market z bronią jest miejscem, w którym możesz handlować bez ujawniania swoich danych osobowych.

Trudno stwierdzić kim są sprzedający. Nikt z nich nie chwali skąd ma swój towar ani gdzie można go zastać. Będziecie mieli niezły fart jeśli dowiedziecie się na jakim jest się kontynencie. Wielu z nich nie będzie rozmawiać bez dodatkowego szyfrowania informacji przy pomocy klucza PGP. Ale towar trzeba jakoś reklamować, prawda?

Oto anonimowy sprzedawca, który chętnie sprzeda bazookę:
„Mam wiele kontaktów w całej UE, dzięki którym mogę załatwić wiele różnych rodzajów broni, amunicji oraz materiałów wybuchowych. Dostawa jest wliczona w cenę. Mogę wysyłać na wiele sposobów, a nawet dostarczyć zamówienie pod dowolne współrzędne GPS. Realizuję też nietypowe zamówienia. Towar mogę dostarczyć do krajów UE oraz do USA. Sprzedaję pistolety, broń automatyczną i maszynową oraz granaty, wyrzutnie rakiet i amunicję.”

Wszystko jest online, więc nie musisz się obawiać, że sprzedawcy poderżną ci gardło, jeśli biznes nie wypali.

Sposobów aby stać się posiadaczem nielegalnej broni jest wiele. Przestępcy korzystają z nich i będą korzystać w dalszym ciągu. Oferty internetowych marketów z bronią nie są nowością. Internetowy market jest małą społecznością, a miejsce w sieci w której się znajduje nie jest trudne do znalezienia. Jeśli chociaż jedna sztuka broni trafiła z internetowego bazaru do odbiorcy, oznacza to, że żyjemy w świecie, w którym można przemycać narzędzia do zabijania ludzi, nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności.